Regionální rozvojová agentura - Královéhradeckého kraje
English
O násKontaktyKariéra
Domovská stránka > Aktuality > Kreativní design v průmyslu
Regiocentrum Nový pivovar
Evropský dům
Soukenická 54
500 03 Hradec Králové
 
telefon: + 420 495 817 802, mobil: + 420 725 506 842, e-mail: info@cirihk.cz
Podstránky:
O nás Kontakty Kariéra

Kreativní design v průmyslu

V rámci Týdne inovací 2019 se uskutečnil v královéhradeckém technologickém centru společný seminář agentury CzechInvest, Centra investic, rozvoje a inovací a Technologického centra Hradec Králové, pod heslem „Umění skloubit praktické a estetické“. 

Posluchačům i přednášejícím hostům šlo, jak už název napovídá, hlavně o design. Pohled na výrobek či služby je u mnoha firem často opomíjen a všichni hledí jenom na funkčnost a výkon, ale je to právě přidaná hodnota designu, která může pomoci výrobek zatraktivnit, učinit z něj věc nejenom užitečnou, ale i krásnou a ve svých důsledcích na trhu mnohem konkurenceschopnější. Jedná se se o marketingový nástroj, který v sobě spojuje užitečnost, praktičnost a estetiku. 

Na místě se sešli zástupci firem, kterým není lhostejný jejich rozvoj. Měli možnost si poslechnout a načerpat inspiraci nejenom ze zkušeností firem (Dyntar s.r.o., tradiční český výrobce saun oceňovaných i v zahraničí), kterým není design jejich výrobků lhostejný, ale i přímo od samotných designérů (Petr Novague, studio NOVAGUE, nejoceňovanější česká značka; Jaromír Chmelař, designer pro průmyslové stroje). 

V dnešní době je vše poměřováno hlavně z ekonomického hlediska a někomu by se mohlo zdát, že investovat do designu jsou vyhozené peníze. Této námitce ale dokázaly oponovat příspěvky agentury CzechTrade a Centra investic, rozvoje a inovací, ve kterých přenášející představili možnosti, jak financovat design a spolupráci s designery prostřednictvím různých grantových nástrojů. 

O možnostech pronájmu a využití tvůrčích prostor mluvili zástupci Technologického centra a centra podpory uměleckých aktivit Impuls. Jedná se o organizace, kde si zájemci mohou vyzkoušet svoje dovednosti v digitální laboratoři, kde je k dispozici 3D tiskárna a profesionální software k jejímu ovládání či nadupaný grafický tablet a mnoho dalšího. V Impulsu se mohou zájemci setkat s odborníky z oborů tradičnějších a pod jejich vedením tvořit ve videostudiu, fotografických dílnách a mnohých dalších. 

Týden inovací

Týden inovací 2019
Týden inovací 2019
Nadcházející události
10. 10. 2019
Příležitosti pro region
Detail události
Aktuálně
Archiv aktualit
Regiocentrum Nový pivovar, Evropský dům, Soukenická 54, 500 03 Hradec Králové, telefon: + 420 495 817 802, mobil: + 420 725 506 842, e-mail: info@cirihk.cz
Zobrazení pro mobil / Klasické zobrazení
Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies, nezbytných pro dobré fungování webu.