Regionální rozvojová agentura - Královéhradeckého kraje
English
O násKontaktyKariéra
Domovská stránka > Aktuality > Kreativní design v průmyslu
Regiocentrum Nový pivovar
Evropský dům
Soukenická 54
500 03 Hradec Králové
 
telefon: + 420 495 817 802, mobil: + 420 725 506 842, e-mail: info@cirihk.cz
Podstránky:
O nás Kontakty Kariéra

Kreativní design v průmyslu

V rámci Týdne inovací 2019 se uskutečnil v královéhradeckém technologickém centru společný seminář agentury CzechInvest, Centra investic, rozvoje a inovací a Technologického centra Hradec Králové, pod heslem „Umění skloubit praktické a estetické“. 

Posluchačům i přednášejícím hostům šlo, jak už název napovídá, hlavně o design. Pohled na výrobek či služby je u mnoha firem často opomíjen a všichni hledí jenom na funkčnost a výkon, ale je to právě přidaná hodnota designu, která může pomoci výrobek zatraktivnit, učinit z něj věc nejenom užitečnou, ale i krásnou a ve svých důsledcích na trhu mnohem konkurenceschopnější. Jedná se se o marketingový nástroj, který v sobě spojuje užitečnost, praktičnost a estetiku. 

Na místě se sešli zástupci firem, kterým není lhostejný jejich rozvoj. Měli možnost si poslechnout a načerpat inspiraci nejenom ze zkušeností firem (Dyntar s.r.o., tradiční český výrobce saun oceňovaných i v zahraničí), kterým není design jejich výrobků lhostejný, ale i přímo od samotných designérů (Petr Novague, studio NOVAGUE, nejoceňovanější česká značka; Jaromír Chmelař, designer pro průmyslové stroje). 

V dnešní době je vše poměřováno hlavně z ekonomického hlediska a někomu by se mohlo zdát, že investovat do designu jsou vyhozené peníze. Této námitce ale dokázaly oponovat příspěvky agentury CzechTrade a Centra investic, rozvoje a inovací, ve kterých přenášející představili možnosti, jak financovat design a spolupráci s designery prostřednictvím různých grantových nástrojů. 

O možnostech pronájmu a využití tvůrčích prostor mluvili zástupci Technologického centra a centra podpory uměleckých aktivit Impuls. Jedná se o organizace, kde si zájemci mohou vyzkoušet svoje dovednosti v digitální laboratoři, kde je k dispozici 3D tiskárna a profesionální software k jejímu ovládání či nadupaný grafický tablet a mnoho dalšího. V Impulsu se mohou zájemci setkat s odborníky z oborů tradičnějších a pod jejich vedením tvořit ve videostudiu, fotografických dílnách a mnohých dalších. 

Týden inovací

Týden inovací 2019
Týden inovací 2019
Nadcházející události
11. 3. 2020
E-ZAK pro začátečníky
Detail události
12. 3. 2020
E-ZAK – pokročilý uživatel
Detail události
19. 3. 2020
E-ZAK – pokročilý uživatel (II. termín)
Detail události
24. 3. 2020
E-ZAK pro začátečníky (II. termín)
Detail události
25. 3. 2020
E-ZAK – pokročilý uživatel (III. termín)
Detail události
26. 3. 2020
E-ZAK – odborník
Detail události
Aktuálně
Archiv aktualit
Regiocentrum Nový pivovar, Evropský dům, Soukenická 54, 500 03 Hradec Králové, telefon: + 420 495 817 802, mobil: + 420 725 506 842, e-mail: info@cirihk.cz
Zobrazení pro mobil / Klasické zobrazení
Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies, nezbytných pro dobré fungování webu.